Ubezpieczenia komunikacyjne oparte o styl jazdy wreszcie zaczynają pojawiać się w Polsce. Są już pierwsze oferty, a niemal każdy ubezpieczyciel myśli, bądź pracuje już nawet nad ich wdrożeniem. Dlatego dostawców oferujących rozwiązania pod UBI nie może zabraknąć również na pierwszych w Polsce targach Internet of Things – IoT Poland Show.

Rynek Usage-Based Insurance rośnie. Według ostatnich szacunków Berg Insight tylko w samej Europie w 2016 roku w użyciu było ponad 283 miliony samochodów, z których znaczna część mogłaby być wyposażona w polisy oparte o styl jazdy kierowców. Analitycy uważają, że do 2021 roku liczba zawartych polis w ramach Usage-Based Insurance wzrośnie o ponad 34 procent i osiągnie liczbę 35,2 miliona.

Wraz ze wzrostem popularności tego typu rozwiązań, będą pojawiały się różne wariacje UBI. Począwszy od modeli typu Pay-as-you-drive (PAYD), poprzez Pay-How-You-Drive (PHYD) aż na Manage-How-You-Drive (MHYD), co nie oznacza, że w najbliższych latach nie będziemy mieli do czynienia z zupełnie nowym modelem biznesowym, opartym o Usage-Based Insurance.

Jak na tym tle wygląda Polska?

Na krajowym rynku działają już oferty Link4 czy YU!, będące pierwszymi jaskółkami wiosny zwanej Usage-Based Insurance. Kolejni ubezpieczyciele również pracują nad tego typu rozwiązaniami. Ale nie tylko oni. Coraz chętniej w kierunku UBI spoglądają również brokerzy ubezpieczeniowi, banki, a także inni dostawcy technologiczni. I właśnie tych ostatnich nie zabraknie podczas zbliżających się dużymi krokami pierwszych w Polsce targów Internetu Rzeczy – IoT Poland Show. Już w kwietniu swoje możliwości w tym zakresie zaprezentują m.in. takie firmy jak Bacca, NaviExpert czy iTuran, które doskonale znane są już w środowisku ubezpieczeniowym w Polsce. W strefie dla startupów pojawi się także spółka Inssue Technologies, która pracuje nad stworzeniem platformy dedykowanej dla ubezpieczycieli, związanej właśnie z Usage-Based Insurance.

Jeśli bliski jest Ci rynek Usage-Based Insurance, targi IoT Poland Show, są wydarzeniem, które powinny zagościć w Twoim kalendarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here