Rynek telematyki w Polsce dynamicznie rośnie. Dzisiaj to już nie tylko monitoring flot samochodowych, lecz szereg usług dla innych branż, począwszy od transportowej, poprzez motoryzacyjną, ubezpieczeniową, turystyczną, na finansowej kończąc. Dlatego podczas październikowych, międzynarodowych targów IoT Poland Show, dla wystawców dostępna będzie aż cała strefa Internet of Cars (motoryzacja, telematyka, mapy, nawigacja gps).

Szacuje się, że Polsce jest kilkaset podmiotów oferujących swe usługi oparte o monitoring gps. Liczba ta z pewnością będzie się powiększać, gdyż Internet of Things zdobywa coraz to nowe branże, a to zdecydowanie szansa m.in. dla dostawców telematycznych. Przykładem mogą być dopiero raczkujące w kraju oferty ubezpieczeniowe oparte o Usage-Based Insurance czy pierwsze produkty leasingowe wykorzystujące realny przebieg (Idea Leasing – Happy Miles).

Podczas październikowych (10-11.10.2018), międzynarodowych targów IoT Poland Show, do dyspozycji wystawców zostanie oddana aż cała strefa Internet of Cars. Odwiedzający będą mogli znaleźć w niej zarówno dostawców zajmujących się wspomnianym powyżej monitoringiem gps, ale także firmy dostarczające na ich potrzeby hardware czy software. To jednak nie wszystko. Organizatorzy zapewniają, że w związku z dynamicznym rozwojem części motoryzacji o nazwie connected cars, na pewno znajdą się w niej przedstawiciele wiodących rozwiązań dedykowanych dla branży motoryzacyjnej. A zatem fanów technologii w motoryzacji czeka szczególna gratka. Takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here